We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Pale Blue Dot

by Sundays on Clarendon Road

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

    name your price

   

 • Compact Disc (CD) + Digital Album

  Luxusní pošetka z vesmírného papíru Malmero Parlé, výsek a foliová ražba. Uvnitř se skrývá cizí planeta na dvou fotografiích od Karoliny Ketmanové a CD Pale Blue Dot. Fotografie mohou být různé. Jakou kombinaci dostanete, to záleží na vesmírné konstelaci.

  Design & Art Direction: FRVR
  Fotografie: Karolina Ketmanová

  A rather luxurious CD sleeve from Malmero Parlé paper with a space-like glitter, die cutting and a foil stamping. Inside, you'll explore new planets thanks to our photographer Karolina Ketmanová (there is a variety of photographs, what version you will get depends on the constelation of the universe). Plus, our CD Pale Blue Dot is there for you to listen to.

  Design & Art Direction: FRVR
  Photography: Karolina Ketmanová

  Includes unlimited streaming of Pale Blue Dot via the free Bandcamp app, plus high-quality download in MP3, FLAC and more.
  ... more
  ships out within 2 days

    100 CZK or more 

   

1.
Kepler 03:15
2.
Gravenhurst 03:30
3.
Pluto 04:15
4.
all the poems that i wont read all the verses that i wont write all the novels ill never finish have i got a dying heart all the poems that i wont read all the verses that i wont write all the novels that ill never finish have i got a dying heart coz it feels like it only twitches never beats what i used to be where am i now coz it feels like it only twitches never beats what i used to be where am i now far away on a sunday night a monday morning that i wont fight tiny train stops where i’ll never take off the train all those places i wont find again all those people i used to meet i wont tell them that im still here all those days i wasted thinking i am the one now i got an aching heart coz it feels like it only twitches never beats what i used to be where am i now coz it feels like it only twitches never beats what i used to be where am i now
5.
Ivedonewrong 02:18

about

Nevíme, co přesně znamená nález gravitačních vln. Nikdy neuvidíme exoplanetu Kepler 452b, ani se nedozvíme, jestli je opravdu obyvatelná. Neuvidíme ani Pluto, jehož planetární status ještě pořád vědci neuznávají. My jsme taky Pluto. Na chvostu scény, plynatí, malí a studení. Přesto jsme spokojení. Zemi vidíme slovy Carla Sagana jako Pale Blue Dot, malou modrou tečku. A naše deska je o věcech drobných, na první pohled bezvýznamných a vzdálených.

V Keplerovi zkoumáme, jaká zvířata se schovávají v jeskyních nové planety, ve Gravenhurst přemýšlíme, jak se vlastně skládá song. Pluto je průchod nocí, kdy tiše čekáme, co se objeví, Getting Older je o stárnutí, zmeškaných voláních od pomalu ubývajících kamarádů a o tom, že to člověku někdy vlastně nevadí. Ivedonewrong je volání do vesmíru z patra barrandovského paneláku.

Natáčeli jsme ve studiu Resound v Liberci pod lakonickým dozorem Tomáše a Martina Havlenů, pak to kazili v Tomově vršovickém studiu a masterovali přes audiokazety. Pak jsme desku poslali časopisu Full
Moon, který Pale Blue Dot vydává, a to ve spolupráci s vznikajícím labelem Bad Names, sdružujícím kapely kamarádů, které mají špatná jména, ale dobré songy.

Sundays on Clarendon Road jsou už osm let Jonáš Zbořil a Jan Tůma. Máme za sebou Walking Into Limbo EP (2012), Unward LP (2015) a Pale Blue Dot (2016).

Singl Getting Older www.youtube.com/watch?v=sprFLfU8Apg – video Karolina Ketmanová a Dan Friedlaender / download (lossless) socr.bandcamp.com/track/getting-older

Digitální release: socr.bandcamp.com / clarendonroad.cz / Spotify a iTunes

Fyzický release bude k dostání jako příloha červnového vydání časopisu Full Moon #62–63, dostupný bude také v obchodech (musictown.cz) nebo přímo na koncertech Sundays on Clarendon Road.

Křest desky proběhne 13. října v Brně (Kabinet Múz) a 20. října v Praze (Café v Lese).

credits

released June 20, 2016

Hudba a texty: Jonáš Zbořil, Jan Tůma
Produkce: Tomáš Havlen
Nahrávání, mix & mastering: Martin Havlen, Resound Studio
Design & art direction: FRVR
Fotografie: Karolina Ketmanová

CD vychází v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2016 podporuje Ministerstvo kultury ČR.

license

all rights reserved

tags

about

Sundays on Clarendon Road Hlavní město Praha, Czech Republic

Sundays on Clarendon Road je pražské duo (Jonáš Zbořil a Jan Tůma), které hraje outsider pop a apokalyptické písničkářství. Aktuální deska se jmenuje Solid State a vypráví o rodičovství, domově i o blížícím se konci světa. SoCR je součást komunitního labelu Bad Names. ... more

contact / help

Contact Sundays on Clarendon Road

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Sundays on Clarendon Road, you may also like: